Obec Citonice
ObecCitonice

​​ Datová schránka:5vnbpe5

​​ IČO:00292591

 • 360

  metrů nadmořské
  výšky

 • 1252

  první písemná
  zmínka

 • 593

  počet obyvatel
  k roku 2020

 • 895

  rozloha obce
  v hektarech

Sportovně kulturní víkend v naší obci

Sportovně kulturní víkend v naší obci

V posledním  předprázdninovém víkendu se v naší obci uskutečnily tři akce. V sobotu 25.6.2022 dopoledne proběhla soutěž v požárním útoku o pohár starosty obce. I přes nižší účast se akce vydařila a naši hasiči skončili na třetím místě.

Odpoledne se konal na místním hřišti  tradiční dětský den. Pro děti bylo připraveno 17 stanovišť s různými soutěžemi, za jejichž splnění dostaly odměny. Dále děti měli možnost se podívat na ukázku výcviku dravců, psů,  projet se na koních a předvést své umění na nafukovacích překážkových drahách. Akce se účastnilo asi 100 spokojených dětí.              Obec děkuje všem sponzorům za finanční  a věcné dary a organizátorům za perfektní přípravu a průběh celého odpoledne.  

V neděli odpoledne místní Farnost Citonice pořádala pouť sv. Jana a Pavla a v rámci této akce u rybníka Rušlem proběhl koncert skupiny Minima se svými dětmi. Kdo se přišel podívat, tak byl překvapen krásným vystoupením. 

Fotografie jsou uložené v záložce  Fotogalerie.

Datum vložení: 27. 6. 2022 10:41
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2022 11:15
Autor: Správce Webu

Dění v obci

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Svátek

Dnes je 30.3.2023

Svátek má Arnošt

Zítra má svátek Kvido

SPONZOŘI A PARTNEŘI

Historie obce:

První zmínky o obci jsou z roku 1252, kdy k Hradišti sv. Hypolita náleželo kromě jiných statků i zboží v Citonicích, v roce 1253 pak ještě lán v Citonicích náležel križovníkům s červenou hvězdou. V roce 1287 jsou Citonice uváděny jako královská obec, když král Václav II. potrvdil privilegia královské kaple sv. Kateřiny ve Znojmě a kostelu sv. Michala, kterému tehdy náležely mimo jiné i dva lány v královské vsi Citonicích. Když v roce 1348 potvrdil privilegia a statky královkému městu Znojmu král Karel IV., byly mezi nimi uvedeny Citonice, které v majetku města zůstaly.