Obec Citonice
ObecCitonice

​​ Datová schránka:5vnbpe5

​​ IČO:00292591

 • 360

  metrů nadmořské
  výšky

 • 1252

  první písemná
  zmínka

 • 593

  počet obyvatel
  k roku 2020

 • 895

  rozloha obce
  v hektarech

Ples obce Citonice a masopust

V pátek 7.2.2020 se v obecním sále uskutečnil obecní ples.

K tanci a poslechu hrála skupina Klaxon, předtančení zajistily mažoretky Šuměnky ze Šumné. Bohatá tombola přilákala velký počet návštěvníků a ples se vydařil po všech stránkách. 
Obec Citonice děkuje sponzorům a pořadatelům. 

V sobotu 22.2.2020 prošel naší obcí masopustní průvod, kterého se zúčastnilo 16 masek za doprovodu místní hudební skupiny. Součástí akce byl u obecního sálu prodej zabíjačkových specialit jako např. jitrnice, jelita, tlačenka, škvarky, sádlo, ovar z vařených kolen, prdelačka, guláš a výpečky. Večer proběhla taneční zábava s country skupinou Květinka. Výtěžek celé akce v částce 11.355,- Kč byl předán do Základní a mateřské školy Citonice. Obec Citonice děkuje všem účastníkům za aktivní přístup a občanům za finanční příspěvky. Fotografie k nahlédnutí v sekci Fotografie, složka Masopusty.

Datum vložení: 27. 2. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 3. 2021 8:43
Autor: Správce Webu

Dění v obci

Kalendář akcí

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Svátek

Dnes je 19.8.2022

Svátek má Ludvík

Zítra má svátek Bernard

SPONZOŘI A PARTNEŘI

Historie obce:

První zmínky o obci jsou z roku 1252, kdy k Hradišti sv. Hypolita náleželo kromě jiných statků i zboží v Citonicích, v roce 1253 pak ještě lán v Citonicích náležel križovníkům s červenou hvězdou. V roce 1287 jsou Citonice uváděny jako královská obec, když král Václav II. potrvdil privilegia královské kaple sv. Kateřiny ve Znojmě a kostelu sv. Michala, kterému tehdy náležely mimo jiné i dva lány v královské vsi Citonicích. Když v roce 1348 potvrdil privilegia a statky královkému městu Znojmu král Karel IV., byly mezi nimi uvedeny Citonice, které v majetku města zůstaly.