Preventivní opatření - rušené akce

V souvislosti s rapidním nárůstem výskytu koronaviru COVID-19 v České republice v posledních dnech obec Citonice z preventivního opatření ruší:
divadelní představení dne 18. března – vstupenky zůstávají v platnosti pro náhradní termín, který bude upřesněn,
Den otevřených dveří v základní škole Citonice 17. března,
Cvičení zumby a jogy.

12. 3. 2020

Maškarní karneval 29.2.2020

v sobotu 29.2.2020 se v obci Citonice v novém obecním sále uskutečnil dětský maškarní karneval. Po celé odpoledne moderoval akci klaun Jonáš s hudebním reprodukovaným doprovodem. Pro děti byly připraveny různé hry, kouzelnické vystoupení a bohatá tombola. Akce se účastnilo cca 60 dětí v doprovodu rodičů, babiček atd. Děti odcházely veselé a plné hezkých zážitků. Ke zdárnému průběhu karnevalu přispěli místní sponzoři a samozřejmě i ochotní rodiče. Fotografie v sekci Dětské karnevaly.

3. 3. 2020

Ples obce Citonice a masopust

V pátek 7.2.2020 se v obecním sále uskutečnil obecní ples. K tanci a poslechu hrála skupina Klaxon, předtančení zajistily mažoretky Šuměnky ze Šumné. Bohatá tombola přilákala velký počet návštěvníků a ples se vydařil po všech stránkách.
Obec Citonice děkuje sponzorům a pořadatelům.

V sobotu 22.2.2020 prošel naší obcí masopustní průvod, kterého se zúčastnilo 16 masek za doprovodu místní hudební skupiny. Součástí akce byl u obecního sálu prodej zabíjačkových specialit jako např. jitrnice, jelita, tlačenka, škvarky, sádlo, ovar z vařených kolen, prdelačka, guláš a výpečky. Večer proběhla taneční zábava s country skupinou Květinka. Výtěžek celé akce v částce 11.355,- Kč byl předán do Základní a mateřské školy Citonice. Obec Citonice děkuje všem účastníkům za aktivní přístup a občanům za finanční příspěvky. Fotografie k nahlédnutí v sekci Fotografie, složka Masopusty.

27. 2. 2020

Zahájení adventu 1.12.2019

V neděli 1.12.2019 proběhlo v naší obci zahájení adventu. Poprvé jsme se sešli v novém obecním sále, kde proběhla vánoční besídka dětí ze ZŠ a MŠ Citonice. Po jejich vystoupení došlo k rozsvícení vánočního stromu, který posvětil místní kněz Marek Coufal. Účast občanů byla rekordní, každé dítě obdrželo dárkový balíček. Na závěr setkání byl odpálen ohňostroj. Po celý průběh akce se všichni mohli občerstvit teplým čajem a svařeným vínem. Svařáku bylo dost a účastníkům akce se nechtělo ani domů.
Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a učitelkám za přípravu kulturního programu.

3. 12. 2019

Vánoční zvyky a tradice

V sobotu odpoledne 23.11.2019 jsme si připomněli vánoční zvyky a tradice - zdobení stromků, perníků, výroba adventních věnců, vánoční zvyky.... Na dobrovolném vstupném se vybralo 1.705,- Kč, které byly předány do Rodičovského sdružení při ZŠ a MŠ Citonice. Fotografie k nahlédnutí ve složce Vánoční zvyky a tradice.

25. 11. 2019

Přednáška 19.11.2019 v obecním sále - PhDr. Jiří Kacetl

13. 11. 2019 Zobrazit více

Vyřezávání dýní 19.10.2019

V sobotu 19.10.2019 odpoledne se v areálu obecního sálu sešlo asi 50 dětí se svými rodiči a prarodiči na vyřezávání dýní. Jejich výsledky jsou vidět na přiložených fotografiích. Děti ochutnaly strašidelné cukroví, k tomu dostaly teplý čaj a dospělí svařené víno. K pohodě přispěl se svým vystoupením i klaun Jonáš. Večer v 19:00 hodin všichni účastníci průvodem odešli do parku u firmy Kovo Novák, kde byla připravena strašidelná stezka, kde svítily vyřezávané dýně, ležel umrlec, márnice s rakví atd. Akce se vydařila a dětem velice líbila. Za to patří poděkování hlavně paní Vlastě Smrčkové a dalším organizátorům (Jan Novák, Petra Koprová, Monika Pavlíková, Hana Popelková, Hana Konvalinová, Vladimíra Široká ml., Oto Široký st., Oto Široký ml., Klára Konvalinová, Eva Smrčková, Jana Vespalcová. Foto k nahlédnutí ve složce Obec, podsložka Vyřezávání dýní.

22. 10. 2019

Setkání důchodců 2019

Dne 10.10.2019 se v novém obecním sále uskutečnilo již 10. setkání důchodců naší obce. Akce byla zahájena starostou obce, který podal krátkou informaci o dění v obci za uplynulý rok. Letos jsme měli 18 jubilantů, kteří obdrželi od obce dárkové koše. Těm co se nemohli dostavit byly dary předány následně. Poté následovalo vystoupení dětí ze základní a mateřské školy Citonice, které sklidilo velký potlesk. Tradičně se pokračovalo tancem a zpěvem s harmonikářem do podvečerních hodin. Přítomní dostali malé občerstvení. Všichni odcházeli spokojeni a už se těší na další ročník. Fotografie k nahlédnutí ve složce Fotografie, podsložka Setkání důchodců.

21. 10. 2019

Posvícení 27.-29.9.2019

Ve dnech 27.9.-29.9.2019 se v naší obci uskutečnilo tradiční svatováclavské posvícení. Letos se akce uskutečnila v areálu obecního sálu. V pátek se zdobila a stavěla posvícenská mája, která měří skoro 21 metrů. V sobotu večer v obecním sále proběhla taneční zábava, které se účastnilo více jak 200 návštěvníků. K tanci a poslechu hrála skupina Habakuk a to skoro až do ranních hodin. V neděli v 8:00 hodin byla slavnostní mše svatá za přítomnosti citonické chasy, která poprvé zaváděla v krojích. Po mši se šlo průvodem k nově vybudovanému obecnímu sálu, který kněz Marek Coufal posvětil. Poté chasa zvala občany na odpoledne pod podsvícenskou máji. Odpolední čekání na chasu zpříjemnil pěvecký sbor Sousedé z Hodonic. V areálu byly pouťové atrakce, počasí bylo velmi příjemné a celý víkend se velice vydařil. Obec tímto děkuje všem organizátorům a citonické chase. Foto v sekci Fotografie, podsložka Posvícení 2019.

30. 9. 2019