Zahájení adventu 1.12.2019

V neděli 1.12.2019 proběhlo v naší obci zahájení adventu. Poprvé jsme se sešli v novém obecním sále, kde proběhla vánoční besídka dětí ze ZŠ a MŠ Citonice. Po jejich vystoupení došlo k rozsvícení vánočního stromu, který posvětil místní kněz Marek Coufal. Účast občanů byla rekordní, každé dítě obdrželo dárkový balíček. Na závěr setkání byl odpálen ohňostroj. Po celý průběh akce se všichni mohli občerstvit teplým čajem a svařeným vínem. Svařáku bylo dost a účastníkům akce se nechtělo ani domů.
Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a učitelkám za přípravu kulturního programu.

3. 12. 2019

Vánoční zvyky a tradice

V sobotu odpoledne 23.11.2019 jsme si připomněli vánoční zvyky a tradice - zdobení stromků, perníků, výroba adventních věnců, vánoční zvyky.... Na dobrovolném vstupném se vybralo 1.705,- Kč, které byly předány do Rodičovského sdružení při ZŠ a MŠ Citonice. Fotografie k nahlédnutí ve složce Vánoční zvyky a tradice.

25. 11. 2019

Přednáška 19.11.2019 v obecním sále - PhDr. Jiří Kacetl

13. 11. 2019 Zobrazit více

Vyřezávání dýní 19.10.2019

V sobotu 19.10.2019 odpoledne se v areálu obecního sálu sešlo asi 50 dětí se svými rodiči a prarodiči na vyřezávání dýní. Jejich výsledky jsou vidět na přiložených fotografiích. Děti ochutnaly strašidelné cukroví, k tomu dostaly teplý čaj a dospělí svařené víno. K pohodě přispěl se svým vystoupením i klaun Jonáš. Večer v 19:00 hodin všichni účastníci průvodem odešli do parku u firmy Kovo Novák, kde byla připravena strašidelná stezka, kde svítily vyřezávané dýně, ležel umrlec, márnice s rakví atd. Akce se vydařila a dětem velice líbila. Za to patří poděkování hlavně paní Vlastě Smrčkové a dalším organizátorům (Jan Novák, Petra Koprová, Monika Pavlíková, Hana Popelková, Hana Konvalinová, Vladimíra Široká ml., Oto Široký st., Oto Široký ml., Klára Konvalinová, Eva Smrčková, Jana Vespalcová. Foto k nahlédnutí ve složce Obec, podsložka Vyřezávání dýní.

22. 10. 2019

Setkání důchodců 2019

Dne 10.10.2019 se v novém obecním sále uskutečnilo již 10. setkání důchodců naší obce. Akce byla zahájena starostou obce, který podal krátkou informaci o dění v obci za uplynulý rok. Letos jsme měli 18 jubilantů, kteří obdrželi od obce dárkové koše. Těm co se nemohli dostavit byly dary předány následně. Poté následovalo vystoupení dětí ze základní a mateřské školy Citonice, které sklidilo velký potlesk. Tradičně se pokračovalo tancem a zpěvem s harmonikářem do podvečerních hodin. Přítomní dostali malé občerstvení. Všichni odcházeli spokojeni a už se těší na další ročník. Fotografie k nahlédnutí ve složce Fotografie, podsložka Setkání důchodců.

21. 10. 2019

Posvícení 27.-29.9.2019

Ve dnech 27.9.-29.9.2019 se v naší obci uskutečnilo tradiční svatováclavské posvícení. Letos se akce uskutečnila v areálu obecního sálu. V pátek se zdobila a stavěla posvícenská mája, která měří skoro 21 metrů. V sobotu večer v obecním sále proběhla taneční zábava, které se účastnilo více jak 200 návštěvníků. K tanci a poslechu hrála skupina Habakuk a to skoro až do ranních hodin. V neděli v 8:00 hodin byla slavnostní mše svatá za přítomnosti citonické chasy, která poprvé zaváděla v krojích. Po mši se šlo průvodem k nově vybudovanému obecnímu sálu, který kněz Marek Coufal posvětil. Poté chasa zvala občany na odpoledne pod podsvícenskou máji. Odpolední čekání na chasu zpříjemnil pěvecký sbor Sousedé z Hodonic. V areálu byly pouťové atrakce, počasí bylo velmi příjemné a celý víkend se velice vydařil. Obec tímto děkuje všem organizátorům a citonické chase. Foto v sekci Fotografie, podsložka Posvícení 2019.

30. 9. 2019

Den otevřených dveří víceúčelového sálu a Základní školy Citonice

V pátek 6.9.2019 od 16:00 hod. byl otevřen pro veřejnost víceúčelový sál a současně se občané mohli podívat i do budovy ŹŠ. Akce se účastnilo více než 180 občanů, kterým se naše nové víceúčelové zařízení velice líbilo.

16. 9. 2019 Zobrazit více

Víkendové stanování 9.8.-11.8.2019

V obci Citonice se ve dnech 9.8.2019 až 11.8.2019 uskutečnil 2. ročník akce "Víkend plný dobrodružství". Akce se zúčastnilo kolem 35 místních dětí, které se svými rodiči stanovali na hřišti. Bylo připraveno plno různých aktivit, např. střelba pistolí, tetování henou, lodě, zdravověda, výcvik k přežití v divočině, výroba hliněných předmětů, elektrokoutek, výroba šperků atd. Děkujeme rodičům, kteří se aktivně zapojili do náročné organizace, především paní Vlastě Smrčkové, a všem sponzorům za jejich příspěvky.
Fotografie k nahlédnutí v sekci Fotografie, podsekce Víkend plný dobrodružství.

15. 8. 2019

Dračí lodě Výrovice 20.7.2019

V sobotu 20. 7. 2019 se amatérská Citonická posádka Dračích lodí zúčastnila závodu v pádlování na Výrovické přehradě. Obsadila zde celkově 7. místo z 9 posádek. I přesto si tuto akci všichni užili a už se těší na další ročník. Foto k nahlédnutí v sekci Dračí lodě, podsekce Výrovice 20.7.2019.

30. 7. 2019

Víceúčelové zařízení

Blíží se ukončení prací na víceúčelovém sálu a jeho předání obci. V měsíci srpnu proběhne kolaudační řízení a také budou dokončeny venkovní úpravy letní scény. Děláme vše pro to, aby obecní sál byl připraven na konání Svatováclavského posvícení 27.9.-29.9.2019. Celý průběh výstavby je zdokumentován fotkami v sekci fotografie, složka Výstavba víceúčelového sálu.

29. 7. 2019 Zobrazit více