Víkendové stanování 9.8.-11.8.2019

V obci Citonice se ve dnech 9.8.2019 až 11.8.2019 uskutečnil 2. ročník akce "Víkend plný dobrodružství". Akce se zúčastnilo kolem 35 místních dětí, které se svými rodiči stanovali na hřišti. Bylo připraveno plno různých aktivit, např. střelba pistolí, tetování henou, lodě, zdravověda, výcvik k přežití v divočině, výroba hliněných předmětů, elektrokoutek, výroba šperků atd. Děkujeme rodičům, kteří se aktivně zapojili do náročné organizace, především paní Vlastě Smrčkové, a všem sponzorům za jejich příspěvky.
Fotografie k nahlédnutí v sekci Fotografie, podsekce Víkend plný dobrodružství.

15. 8. 2019

Dračí lodě Výrovice 20.7.2019

V sobotu 20. 7. 2019 se amatérská Citonická posádka Dračích lodí zúčastnila závodu v pádlování na Výrovické přehradě. Obsadila zde celkově 7. místo z 9 posádek. I přesto si tuto akci všichni užili a už se těší na další ročník. Foto k nahlédnutí v sekci Dračí lodě, podsekce Výrovice 20.7.2019.

30. 7. 2019

Víceúčelové zařízení

Blíží se ukončení prací na víceúčelovém sálu a jeho předání obci. V měsíci srpnu proběhne kolaudační řízení a také budou dokončeny venkovní úpravy letní scény. Děláme vše pro to, aby obecní sál byl připraven na konání Svatováclavského posvícení 27.9.-29.9.2019. Celý průběh výstavby je zdokumentován fotkami v sekci fotografie, složka Výstavba víceúčelového sálu.

29. 7. 2019 Zobrazit více

Oslavy 250 let svěcení kostela svatého Jana a Pavla

V sobotu 29.6.2019 proběhly v naší obci oslavy výročí 250 let vysvěcení kostela svatého Jana a Pavla. Po slavnostní mši svaté, kterou celebroval páter Rudolf Kosík, se šlo průvodem ke svěcení kapličky (Boží muka u rybníka Rušlem). Do kapličky byla vložena soška svatého Petra, patrona rybářů, od řezbáře Petra Káni.
Poté následovalo malé občerstvení ve stínu pod lípami a děti se zabavily na skákacím hradě a dětském hřišti. Lidé si mohli prohlédnout výstavu tvorby výše jmenovaného řezbáře a panely s materiály a fotografiemi z historie obce Citonice, kterou připravil pan Miloš Götz.
Obec Citonice děkuje všem zúčastněným farářům, občanům a organizátorům, kteří se zasloužili o pěkný zážitek z této slavnosti.
Fotografie k nahlédnutí ve složce Obec, podsložka Oslavy 250 let....

4. 7. 2019

Hasičká soutěž o pohár starosty obce Citonice

V sobotu 15.6.2019 se u rybníka Rušlem uskutečnila hasičská soutěž o pohár starosty obce. Zúčastnilo se 9 družstev mužů a 10 družstev mladších a starších dětí. U mužů na 1. místě se umístilo družstvo z Lesné, 2. bylo Grešlové Mýto, 3. Milíčovice A a 4. domácí závodníci. V kategorii mladších dětí bylo pořadí následující: 1. Plenkovice, 2. Vranov nad Dyjí A, 3. Šumná. U starších dětí bylo pořadí: 1. Vranov nad Dyjí, 2. Plenkovice, 3. Citonice. Akci zajišťovali hasiči Citonic včetně občerstvení a všichni soutěžící i návštěvníci byli spokojení.
Fotografie k nahlédnutí ve složce Hasiči, podsložka Soutěže 2019.

17. 6. 2019

Dětský den 8.6.2019

V sobotu 8.6.2019 se konal v naší obci již tradiční dětský den. Pro děti bylo připraveno 14 soutěžních disciplín a bohatý doprovodný program - skákací hrad, hasiči Znojmo - výroba pěny, chovatelé cizokrajných plazů a jiných zvířat, vystoupení klauna Jonáše, facepainting, který využila většina dětí a nechala si od šikovných maminek namalovat obrázek na obličej. Největším letošním lákadlem pro děti byla nafukovací překážková dráha v délce 25 m a mobilní horolezecká stěna. Každé soutěžící dítě obdrželo párek, limonádu, poukaz na zmrzlinu. Po absolvování všech soutěžních disciplín byla odměnou taška s dárky. Celkem se dětského dne zúčastnilo 120 dětí. Za bohatý program děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli finančním nebo věcným darem.
Obec také děkuje organizátorům a ochotným rodičům za příkladnou pomoc, bez které by se náš dětský den nemohl uskutečnit a tím přispěli ke spokojenosti a radosti dětí. Fotografie v sekci Dětský den.

10. 6. 2019

Zahájení rybolovu na rybníku Skalka

V sobotu 13.4.2019 proběhlo zahájení rybářské sezony formou soutěže. I přes chladné počasí se dostavilo 20 soutěžících. Na 1.místě se umístil Pavel Klempa. Mladí hasiči připravili pro všechny návštěvníky občerstvení. Foto k nahlédnutí v sekci rybník Skalka, podsložka Zahájení 2019.

17. 4. 2019

Zájezd do divadla

RS při ZŠ a MŠ Citonice a obec Citonice pořádá v pátek 17.5.1019 zájezd do Městského divadla v Brně na hudební komedii KLABZUBOVA JEDENÁCTKA. Cena vstupenky 485,- Kč, pro studenty do 25 let a důchodce nad 65 let 325,-Kč. Závaznou rezervaci a úhradu ceny vstupenky lze uskutečnit v ZŠ Citonice nejpozději do 12.4.2019 13:00 hod. Případné dotazy - Jindřich Bulín, tel.č. 606 445 087.

6. 3. 2019 Zobrazit více

Masopust 23.2.2019

V sobotu 23.2.2019 prošel naší obcí masopustní průvod, kterého se zúčastnilo 19 masek za doprovodu místní hudební skupiny. Součástí akce byl i prodej zabíjačkových specialit jako např. jitrnice, jelita, tlačenka, škvarky, sádlo, ovar z vařených kolen, prdelačka, guláš a výpečky. Výtěžek celé akce v částce 10.481,- Kč byl předán do Základní a mateřské školy Citonice. Obec Citonice děkuje všem účastníkům za aktivní přístup a občanům za finanční příspěvky. Fotografie k nahlédnutí v sekci Fotografie, složka Masopusty.

27. 2. 2019

Zahájení adventu 2.12.2018

V neděli 2.12.2018 proběhlo v naší obci slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Po zahájení starostou obce posvětil vánoční strom místní kněz Marek Coufal. Poté vystoupily děti z MŠ a ZŠ Citonice s kulturním programem a na závěr odpočítali slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterým symbolicky byl zahájen čas adventu. I přes nepřízeň počasí byla účast občanů opět vysoká, každé dítě obdrželo dárkový balíček. Na závěr setkání byl odpálen ohňostroj. Po celý průběh akce se všichni mohli občerstvit teplým čajem a svařeným vínem. Svařáku bylo dost a účastníkům akce se nechtělo ani domů.

3. 12. 2018