Zahájení adventu 3.12.2017

V neděli 3.12.2017 proběhlo v naší obci slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Po zahájení starostou obce požehnal vánoční strom místní kněz Marek Coufal. Poté vystoupily děti z MŠ a ZŠ Citonice s kulturním programem a na závěr odpočítali slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterým symbolicky byl zahájen čas adventu. Počasí se letos vydařilo, napadl sníh a mírně mrzlo. Účast občanů byla opět vysoká, každé dítě obdrželo dárkový balíček. Na závěr setkání byl odpálen ohňostroj. Po celý průběh akce se všichni mohli občerstvit teplým čajem a svařeným vínem. Svařáku bylo dost a účastníkům akce se nechtělo ani domů.

Upravit

6. 12. 2017

Volby 2017

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny ČR za obec Citonice.

23. 10. 2017 Zobrazit více

Drakiáda a vyřezávání dýní 21.10.2017

V sobotu odpoledne se u rybníka Rušlem sešlo asi 40 dětí se svými rodiči a prarodiči na pouštění draků. Vítr této akci nepřál a draci létaly spíše za pomoci dospělých. V druhé části odpoledne byly připraveny dýně k vyřezávání. Jejich výsledky jsou vidět na přiložených fotografiích. Na závěr si všichni opekli na ohni špekáčky a obdrželi malou sladkost. Foto k nahlédnutí ve složce Obec, podsložka Drakiáda 2017.

23. 10. 2017

Setkání důchodců 19.10.2017

Dne 19.10.2017 se v místním hostinci uskutečnilo již 8. setkání důchodců naší obce. Akce byla zahájena starostou obce, který podal krátkou informaci o dění v obci za uplynulý rok. Letos jsme měli 16  jubilantů, z toho se 12 dostavilo a byli jim předány hodnotné dary. Těm co se nemohli dostavit byly dárkové krabice předány následně. Poté proběhlo vystoupení dětí z MŠ a ZŠ Citonice. Tradičně se pokračovalo tancem a zpěvem s harmonikářem do večerních hodin. Přítomní dostali malé občerstvení. Všichni odcházeli spokojeni a již se těší na další ročník. Fotografie k nahlédnutí ve složce Fotografie, podsložka Setkání důchodců.

20. 10. 2017

Posvícení 29.9.-1.10.2017

Ve dnech 29.9.-1.10.2017 proběhlo v naší obci tradiční svatováclavské posvícení. V pátek při taneční zábavě hrála skupina Klaxon, v sobotu se stavěla posvícenská mája. V neděli mládež s muzikanty prošla obcí a odpoledne se tančilo pod májí. Foto ve složce Fotografie, podsložka Posvícení.

20. 10. 2017

Dětský den 24.6.2017

V sobotu 24.6.2017 se konal v naší obci již tradiční dětský den. Pro děti bylo připraveno 11 soutěžních disciplín a bohatý doprovodný program. Dětem se nejvíce líbil aguazorbing na rybníku Rušlem a jízda terénní buginou. Většina dětí si nechala od šikovných maminek namalovat obrázek na obličej a na závěr vystoupil klaun. Každé soutěžící dítě obdrželo párek, limonádu, cukrovou vatu, poukaz na zmrzlinu. Po absolvování všech soutěžních disciplín byla odměnou taška s dárky. Celkem se dětského dne zúčastnilo 117 dětí, z toho cca polovina přespolních. Za bohatý program děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli finančním nebo věcným darem.
Obec děkuje všem organizátorům a ochotným rodičům za příkladnou pomoc, bez které by se náš dětský den nemohl uskutečnit a tím přispěli ke spokojenosti a radosti dětí.

Foto v sekci Fotografie, podsložka Dětský den 2017.

26. 6. 2017

Masopust 25.2.2017

V sobotu 25.2.2017 prošel naší obcí masopustní průvod, kterého se zúčastnilo 29 masek za doprovodu místní hudební skupiny. Součástí akce byl i prodej zabíjačkových specialit jako např. jitrnice, jelita, tlačenka, škvarky, sádlo, ovar z vařených kolen, prdelačka a pod. Večer proběhla v místním hostinci diskotéka pro starší a pokročilé. Výtěžek celé akce v částce 10.729,- Kč, který byl opět vyšší než v předcházejícím roce, byl předán do Základní a mateřské školy Citonice. Obec Citonice děkuje všem účastníkům a občanům za finanční příspěvky. Fotografie k nahlédnutí v sekci Fotografie, složka Masopusty.

27. 2. 2017

Dětský karneval 19.2.2017

Farnost Citonice uspořádala v neděli 19.2.2017 dětský karneval v místním hostinci. Akce byla dobře organizačně zajištěna, bohatá tombola, účast vysoká a děti nadšené. Obec děkuje všem pořadatelům. Foto v sekci Fotografie, složka Obec, podsložka Dětský karneval 19.2.2017.

15. 2. 2017

19.4.2017 - zájezd do divadla

14. 2. 2017 Zobrazit více

Taneční zábava 4.2.2017

V sobotu 4. února 2017 se v místním hostinci uskutečnila taneční zábava pořádaná obcí a SDH Citonice. Foto v sekci Fotografie, složka Taneční zábavy, plesy.

10. 2. 2017